Jdi na obsah Jdi na menu

pohár královského města Slaný 20. 21. března 2010

Sobota a neděle 20. - 21. března byla na lezecké stěně určena závodníkům, kteří se utkali o pohár královského města Slaný.

Do sobotního závodu se přihlásilo 24 mužů a 7 žen, pro které bylo připraveno celkem 8 cest.

Čtyři kvalifikační cesty byly postaveny tak, aby si každý zalezl. Z kvalifikace postoupilo 9 mužů a 4 ženy.

To ještě netušili, co je čeká ve finále. Byly pro ně nachystány čtyři cesty z nových chytů firmy AIX. Cesty postavili Andrej Chrastina, Jirous a Lahvi.                                                             Jedině Martin Tomášek z Ústí nad Labem všechny cesty topoval a po zásluze zvítězil. O druhém a třetím místě rozhodla třetí cesta, kde závodníky pořádně potrápila připravená želva. Druhý byl Jiří Krajcar a třetí Josef Šlapák.

Pro něžné pohlaví (pokud jejich výkony bude sledovat nezůčastněný divák, tak o tom něžném pohlaví bude aspoň chvíli pochybovat)  byly rovněž připraveny čtyři stejné cesty jako pro muže, které byly lehce upraveny.

Jednoznačně zvítězila Jana Vašková z Ústí nad Labem, která topovala tři cesty. Druhá se umístila Gábina Houdová a třetí místo po zásluze vybojovala Adéla Maternová.

Následná afterparty byla velmi poklidná. Prohlídli jsme fotky z Fontainebleau a Monaka, které před týdnem někteří lezci navštívili, aby si ohřáli prochladlá těla z naší kotliny.

Nedělní závody byly určeny lezeckému potěru.

Děti byly rozděleny do těchto kategorií, chlapci 6 - 10 let, 11 - 15 let a dívky 6 - 10 let, 11 - 15 let.

Do závodu se přihlásilo celkem 39 dětí a pro každou kategorii byli připraveny 3 cesty. Bylo vidět, že některé děti lezou už delší dobu. Také se zúčastnilo spoustu nováčků, kteří lezou teprve půl roku a rozhodně se neztratili.

Dívky 6 - 10 let si rozdělily stupně vítězů takto: 1. Katka Matušová - HO Skoba Stříbro,               2. Karolína Pavlasová - HO Karlovy Vary, 3. Adéla Matoušková - Slaný.

Chlapci 6 - 10 byly velmi vyrovnaní. O konečném pořadí muselo rozhodnout superfinále, kde nakonec zvítězil Šimon Pavlas - HO Karlovy Vary. Druhý byl Josef Havel - Slaný a třetí místo obsadil  Vojta Hampl -  Slaný.

Dívky 11 - 15 let - bylo znát, že do závodu nastoupily zkušené závodnice, které si své pozice musely vybojovat až v superfinále. Na konec se umístily takto: 1 Michala Matušová - HO Skoba Stříbro, 2 Veronika Peltrámová - Smichoff Praha, Lucie Kepková - HO Skoba Stříbro.

Chlapci 11 - 15 let - o vítězi této kategorie se muselo opět rozhodnou v superfinále, do kterého nastoupili  tří borci. První cesta určila třetího v pořadí, byl jím Honza Pospíšil - Slaný. O dalším pořadí rozhodovali ještě dvě cesty. Druhý skončil Tomáš Peltrám Smichoof Praha a první místo obhájil Lukáš Šottnik - Labyrint Kladno.

Rád bych všem závodníkům pogratuloval k jejich výkonům a popřál hodně sil a motivace do dalšího tréninku.

Za pomoc pří pořádání závodů děkuji stavěčům Andrejovi Chrastinovi, Jirousovi, Lahvimu, Matymu, Špínovi.

Danovi Wagnerovi za zpracování výsledků, všem trenérům za práci s mládeží, sponzorům za ceny, které věnovali do závodu.

V neposlední řadě bych rád poděkoval panu starostovi královského města Slaný RNDr. Ivo Rubíkovi, který předal ceny vítězům a nemalou měrou pomohl k vzniku těchto závodů.

Tak zase příště Jirka.   

za podporu děkujeme:

ObrazekObrazek

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

ObrazekObrazek

 

 

 

 více fotografií naleznete na www.jurazak.rajce.idnes.cz 

pěkný článek naleznete na:  http://cs.euroclimbing.com/?p=9615